DSC06248Drugi września to nie tylko początek nowego roku szkolnego, to także 80-ta rocznica wybuchu II wojny światowej, dlatego symbolicznie przekroczyliśmy „próg” szkoły i w ten sposób dokończyliśmy przerwaną naukę „dzieci wojny”, którym wojna odebrała tę możliwość 1.09.1939 r. Wówczas hitlerowskie Niemcy napadły na nasz kraj i tym samym polskim dzieciom uniemożliwiono dalszą edukację, odebrano im dzieciństwo i wszystko co kochali i wierzyli. Dzięki tym ludziom „Wy” młode pokolenie możecie się spokojnie uczyć. Projekt „Przerwany Marsz” jest próbą podziękowania pokoleniu tzw. „Dzieci Wojny”, dlatego składamy im hołd za ich wytrwałość, odwagę i wolę walki z okupantem.
Teraz możemy żyć, pracować i uczyć się w wolnej Polsce. W naszej szkole próg szkoły wraz z ósmoklasistami przekroczyła 90-letnia Pani Alfreda Frączek mieszkanka Raciborza, pochodząca z Tarnowa. Zaproszeni byli również symbolicznie niektórzy dziadkowie i babcie naszych uczniów: Pani Krystyna Dudacy i Pan Tadeusz Solarz .