P100028522 grudnia 2011r.po pięciu lekcjach odbyła się już tradycyjnie Wigilia szkolna w naszej szkole, w której brali udział pracownicy i emeryci oraz przedszkolaki i uczniowie ZSP w Borucinie. Wszystkich zebranych gości powitała Pani Dyrektor Mariola Kandziora.

Po pobłogosławieniu opłatków przez Księdza Proboszcza Janusza Iwańczuka i odczytaniu fragmentu tekstu Ewangelii według św. Łukasza, nastąpiło łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń świątecznych przez wszystkie zebrane osoby na sali gimnastycznej.

W tym dniu prezentowali swe umiejętności śpiewu laureaci szkolnego konkursu kolęd, a werdykt konkursu kolęd, który odbył się 16.12.11r., ukształtował się następująco:

w grupie dzieci z klas I-III- I miejsce ex aequo zajęły uczennice kl. II- Ewa Walach i Magdalena Gorzalnik; II miejsce ex aequo zajęły- Emilie Kocjan z kl. II, Ines Hofrichter z kl. I i duet  z kl. III- Paulina Gajdeczka i Sandra Burzywoda. Laureatkami III miejsca  ex aequo były Julia Kuc z kl. I oraz Laura Wódka z kl. II. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Martyna Uliczka z kl. I, duet Julia Kuc i Ines Hofrichter z kl. I, trio- Jakub Lamczyk, Łukasz Burzywoda i Dawid Waniczek

z kl. I, Natalia Koza z kl. III oraz Jacek Polak z kl. III.

W grupie uczniów klas IV-VI miejsca ukształtowały się następująco:

I miejsce ex aequo otrzymali: Katarzyna Białas z kl. IV, Natalia Bubon z kl. V oraz Adam Walach z kl. V, miejsce II należało do duetu Justyna Neblik i Natalia Bubon z kl. V, zaś III miejsce – zajęła Dominika Kubny z kl. VI. W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: duet z IV klasy- Aleksandra Kocjan i Natalia Iwanowicz, trio z klasy V w składzie Mariusz Kopiec, Adam Jachim i Adam Walach oraz solistka z VI klasy- Dagmara Zaiczek

Ponadto tego dnia odczytano werdykt konkursu ,,Mikołajkowy mam talent”.

Grupa młodsza

I miejsce Jacek Polak

II miejsce Julia Kuc

III miejsce Laura Wódka

Grupa starsza

I miejsce – kabaret - Dominika Kubny, Agnieszka Jureczka, Nikol Durczok, Agnieszka Sichma

II miejsce Ewa Walach i Natalia Bubon

III miejsce Dominika Stawarz i Paulina Hanka

Na koniec Pani Dyrektor wręczyła przedszkolakom i uczniom podarki świąteczne. Podarki świąteczne od Pani Dyrektor otrzymali również wszyscy pracownicy i emeryci ZSP w Borucinie, którzy również nie zapomnieli o wręczeniu podarunku świątecznego Pani Dyrektor. W miłej i serdecznej atmosferze rozeszliśmy się do swoich domów.

Irena Hlubek

{joomplu:4650 detail }