1024_IMGP1482.jpg21 marca 2012r. w naszej szkole pożegnaliśmy zimę a przywitaliśmy wiosnę.

Chętni uczniowie wykonali Marzanny na Konkurs na najpiękniejszą Marzannę, było ich wiele.

Jury w składzie: nauczyciele i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego mieli duże trudności aby wybrać najlepsze prace.

Zwyciężyły trzy postaci wykonane kolejno przez:

Ines Hofrichter, Julię Kuc, Dominikę Kuc i Martynę Uliczka; Emilie i Aleksandrę Kocjan, Ewę Walach; Magdalenę Gorzalnik. Te postaci Marzann zostały zaniesione do Izby Regionalnej.

Po rozstrzygniętym konkursie wszyscy uczniowie i nauczyciele wyruszyli w pochód po Borucinie przeganiając zimę głośnymi dźwiękami. Droga prowadziła od szkoły do Domu Kultury a następnie przez wieś na pola gdzie spalone zostały kukły Marzann.

Wszyscy cieszymy się, że zima została pożegnana definitywnie. Teraz możemy cieszyć się urokami wiosny.

Akademia Młodych Dziennikarzy

Opiekun SU A. Kołodziejska