1024_IMGP5665.jpgW niedzielę 10.06.2012r. na terenie naszej szkoły odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Radą Rodziców. Przygotowano wiele niespodzianek, z których dzieci mogły korzystać już od godziny 12 do 20.

Pogoda nie dopisała, ale duch zabawy pozostał do końca imprezy. Na każdej buzi było widać uśmiech, zadowolenie. Dzieci chętnie malowały sobie twarze, na których umieszczano flagi państw europejskich, dzikie zwierzęta, nietypowe malowidła, na rękach i nogach fantazyjne tatuaże. Wszyscy uczniowie mieli niesamowitą frajdę i nie przeszkadzał im deszcz, ponieważ na sali gimnastycznej znajdował się park rozrywki, m.in.: zjeżdżalnia „jungle”, trampolina „finio”, gąsienica z torem przeszkód, a także hula-hop i rzut lotkami do celu. Chłopcy chętnie grali z panem Damianem w tenisa stołowego, wykazując niesamowite zdolności w tej dziedzinie sportu. Niektórzy próbowali szczęścia na kole fortuny.

W szkole była kawiarenka z kawą i domowymi wypiekami. Można było kupić hamburgery, zapiekanki, frytki, kiełbaski, karczek, langosze, a dla osłodzenia życia: cukrową watę, lody i pop-corn oraz zimne napoje. Dla pań mieliśmy propozycje biżuterii ręcznie wykonanej, w tym: korale, bransolety, kolczyki. Można było zakupić ciekawe, wnikatowe motyle, krokodyle, żółwie i żaby. Prowadzona była loteria fantowa i sprzedaż cegiełek.

W czasie imprezy został rozegrany bieg uliczny o Puchar Burmistrza Krzanowic, który wszedł już na stałe do naszego programu. Każdy z uczestników miał do pokonania 1000 metrów. W kategorii klas I-III w grupie chłopców I miejsce zajął Jachim Wojtek, II miejsce zajął Machura Paweł, a III miejsce Kaszny Adam, a w kategorii dziewcząt zwyciężyła Ewa Walach, drugie miejsce zajęła Gajdeczka Paulina, a III miejsce Uliczka Martyna. W kategorii dziewcząt klas IV-VI pierwsza na mecie pojawiła się uczennica klasy 5 – Paulina Hanka, która na finiszu wyprzedziła Dominikę Stawarz. Trzecie miejsce na podium przypadło Dominice Kubny. Wśród chłopców zwyciężył Daniel Waniczek, który wyprzedził Adama Jachima i Adama Walacha. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

Dla zagorzałych piłkarzy była przygotowana „strefa kibica”, gdzie chłopcy razem z panem Pawłem mogli śledzić mecz: Hiszpania-Włochy. Dla młodszych dzieci dużą atrakcją okazała się przejażdżka bryczką z kucykiem.

Dziękujemy wszystkim za udział w festynie i pomoc w jego organizacji.

{joomplu:7250 detail }

{joomplu:7260 detail }