Doceniony talent

Uczennica naszej szkoły Emilia Plura – klasa III – wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Cuda i dziwy w wierszach Juliana Tuwima” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im Ryszarda Kincla w Raciborzu . Został zorganizowany w ramach obchodów 130 rocznicy urodzin poety. W konkursie wzięło udział 250 osób w wieku od 3 do 57 lat m.in. Raciborza i powiatu raciborskiego, Żor, Kędzierzyna-Koźla, Legionowa, Wodzisławia Śląskiego, Białegostoku, Ciecierzyna, Grębocina, Lublina, Lubicza Dolnego, Wasilkowa, Żyrardowa, Torunia, Jeleniej Góry i Darżkowa. Nasza uczennica zajęła I miejsce w kategorii Ilustracje. Narysowała Słonia Trąbalskiego w kuźni u kowala. W poprzednim konkursie zdobyła wyróżnienie ilustrując wiersz Kaczki Jana Brzechwy. Wielkie gratulacje i zaszczyt dla naszej szkoły.