Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada nasza szkoła oraz przedszkole brały udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. Jest to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Poprzedzając obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole, pedagog szkolny przeprowadziła w klasach 2,3,4,5 oraz 6 zajęcia w oparciu o przygotowane przez UNICEF scenariusze. Uczniowie zostali zapoznani z Konwencją o prawach dziecka. Następnie koordynator akcji wraz z klasą 4 oraz 6 przygotowali na korytarzu szkolnym gazetkę ścienną. 19 listopada – cała społeczność szkolna oraz przedszkolna, ubrała się na niebiesko, by uczcić Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Robiliśmy “niebieskie zdjęcia”. Dodatkowo, zadaniem każdej klasy było rozwiązanie quizu na temat Praw Dziecka. Został on wykonany bezbłędnie, a więc każda klasa znalazła się na pierwszym miejscu. Brawo! Przedszkolaki podczas zajęć wspólnie z wychowawczyniami zastanawiały się jakie prawa mają dzieci. Chętnie dzieliły się swoimi trafnymi spostrzeżeniami na temat konieczności przestrzegania praw dziecka. Dzieci z zaangażowaniem uzupełniały materiały edukacyjne związane z rocznicą uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Koordynatorem akcji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF, w ZSP w Borucinie był pedagog szkolny – Pani Dajana Klimaszka.

Na zdjęciu znajdują się dzieci w sali przedszkolnej. Trzymają ilustracje z opisanymi prawami dziecka.

Na zdjęciu znajdują się dziewczynki siedzące przy stoliku. Kolorują obrazki przedstawiające prawa dziecka.

Na zdjęciu klasa 3 w trakcie zajęć z pedagogiem szkolnym.

Na zdjęciu klasa 4 i 6 wykonująca gazetkę ścienną o Prawach Dziecka.

Na zdjęciach uczniowie klas I-VIII ubrani na niebiesko.