TYDZIEŃ AMERYKAŃSKI

W dniach 18-22 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borucinie odbył się Tydzień Amerykański, którego głównym celem było zaznajomienie uczniów z różnymi aspektami związanymi ze Stanami Zjednoczonymi, poszerzenie wiedzy na temat tego kraju, podniesienie umiejętności językowych oraz rozwijanie kreatywności. Uczniowie mieli okazję zagłębić się w historii i kulturze Stanów Zjednoczonych, brać udział w konkursie plastycznym oraz konkursie sprawdzającym wiedzę na temat Stanów Zjednoczonych. Nie zabrakło także degustacji klasycznego amerykańskiego jedzenia oraz tatuaży.

Uczniowie brali udział w zajęciach, na których podczas wirtualnego spaceru poznali różne zakątki USA oraz mieli okazję lepiej poznać historię i kulturę tego kraju.

Tydzień Amerykański był pełen wspaniałych atrakcji. Zaplanowane wydarzenia miały na celu nie tylko dostarczenie rozrywki, ale także promowanie nauki poprzez zabawę oraz budowanie więzi między uczniami.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS I-III pt. „SYMBOLE STANÓW ZJEDNOCZONYCH”:

I miejsce – Tomasz Ziegler i Fabian Sichma

II miejsce – Tymoteusz Kandziora i Maja Polak

III miejsce – Miłosz Gajdeczka

WYNIKI KONKURSU DLA KLAS IV-VIII nt WIEDZY O STANACH ZJEDNOCZONYCH:

szczególne wyróżnienie dla:

Maximiliana Matkowskiego