Wystawa świętych w ZSP w Borucinie 2018

Wystawa Świętych w ZSP w Borucinie

Pod koniec października w naszej szkole na wystawie na gazetkach na korytarzu można poznać żywoty niektórych Świętych. Uczniowie na religiach zgłębiali temat „Świętych obcowania”. Na wystawie w tym roku uczniowie zgłębiali wiedzę o św. Jacku, św. Janie Pawle II, św. Ojcu Maksymilianie Kolbe, Bł. Ks. Jerzym Popiełuszce, św. Matce Teresie z Kalkuty, św. Faustynie Kowalskiej i św. Teresie od Dzieciątka Jezus. Wystawa ta była okazją do zwiedzania jej, manifestacji swojej wiary, zgłębiania „Tajemnicy Świętych”, obcowania i poznawania żywotów świętych, ale i próby naśladowania ich cech, dawania świadectwa chrześcijaństwu oraz poczucia przynależności do  ponad dwutysięcznej tradycji chrześcijaństwa. Zapraszamy Rodziców do zwiedzenia wystawy.

Napisała: Irena Hlubek